| Item condition | New |
| Manufacture name | Cable rise enclosure HSN3155 - 5 clambs |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | RO |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000268 |
| Max. cross section incoming cable | 10 mm² |
| Max. cross section connection cable | 10 mm² |
| Number of poles | 3 |
| Mounting alongside enclosure | Yes |
| Mounting over enclosure | Yes |
| Mounting under enclosure | Yes |
| Packing level 1 | 8711426427624 |
| Width | 110 mm |
| Height | 315 mm |
| Depth | 70 mm |
| Connection type | Clamp |
| Degree of protection (IP) | IP3X |