259-G CABLE GLAND-GREY-M20 image 1
259-G CABLE GLAND-GREY-M20
Order only Minimal order quantity: 100
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 5016947007786
MPN: 7TCA296220R0289
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name 259-G CABLE GLAND-GREY-M20
Brand ABB
Categories Standard Cable Glands
ETIM EC000441
Packing details
Packing level 1 5016947007786
Description
Standard Cable Gland, M20 Metric Thread, 20mm Thread Length, 25mm Gland Depth, 25mm Gland Diameter, 19mm Across Flats Dimension, 7-10mm Cable Diameter Range, Polyamide 6.6 with Nitrile Rubber Seal, IP66, Grey