| Item condition | New |
| Manufacture name | Busbar terminal 50- 150mm²,for 12x5/10mm |
| Brand | Hager |
| Categories |
Busbar Systems & Accessories
|
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 9010 00 |
| ETIM | EC000001 |
| Width clamp | 34 mm |
| Busbar thickness | 5-10 mm |
| Suitable for strip conductor connection | No |
| Suitable for round conductor connection | No |
| Suitable for sector conductor connection | No |
| Packing level 1 | 4010330710780 |
| Packing level 2 | 4010330710780 |
| Packing level 3 | 4010330710780 |
| Packing level 4 | 4010330710780 |