| Item condition | New |
| Manufacture name | Bus 25/30/35 for cable inlet |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | RO |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000879 |
| Model | Other |
| Total length | 146 mm |
| Cable entry | Round |
| With strain relief | No |
| Thread size (metric) | 0 |
| Angle model | No |
| Suitable for cable diameter | 25-35 mm |
| Bore diameter | 40 mm |
| Thread size PG | 0 |
| Shrink technique | No |
| Suitable for cable gland | No |
| Packing level 1 | 8711426913028 |
| Colour | Black |
| Watertight | No |
| Halogen free | Yes |
| Surface protection | Other |
| Material quality | Other |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | Other |
| Gastight | No |
| Fire resistant | No |