| Item condition | New |
| Manufacture name | Bulb MHS HQI-T E40 250W Sylvania |
| Brand | Sylvania |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3290 00 |
| ETIM | EC000037 |
| Socket | E40 |
| Luminous flux | 20000 lm |
| Lamp voltage | 250 V |
| Colour temperature | 5300 K |
| Packing level 1 | 5410288240145 |