| Item condition | New |
| Manufacture name | BUISZUIL SCHROEF L=3300/725 R9010/60 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001941 |
| Model | Single-sided |
| Diameter | 0 mm |
| Adjustable | Yes |
| Number of usable covers | 1 |
| Column height | 3120-3350 mm |
| Pillar shape | Rectangular |
| Prewired | No |
| Column depth | 137 mm |
| Column width | 120 mm |
| Packing level 1 | 8712186103940 |
| Cable entry | Above |
| Type of fastening | Stretch |
| Number of partitions | 1 |
| Useful cross section | 6240 mm² |
| Cover width | 80 mm |
| Material installation column | Steel |
| Material cover | Steel |
| Through-going profile | No |
| Place variable | No |
| Surface protection column | Coated |
| Height levelling | 230 mm |
| Cover surface | Coated |
| RAL-number column | 9010 |
| RAL-number cover | 9010 |
| Material installation column halogen free | Yes |
| Material cover halogen free | Yes |
| Material quality installation column | Other |
| Material quality cover | Other |
| Cover depth | 0 mm |