| Item condition | New |
| Manufacture name | BRACKET-BATTERY-PACK HE9 BASIC |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000357 |
| Nominal voltage | 3.75 V |
| Model | Lithium-ions |
| Capacity | 4.8 mAh |
| Packing level 1 | 4250217453014 |
| Packing level 2 | 4250217453014 |
| Size indication | Other |
| IEC indication | Other |
| Other indications | Other |
| Plastic housing | Yes |
| Suitable for EX-applications | Yes |
| Ambient temperature | -20-40 °C |
| Suitable for rapid charger | No |
| Battery pack | Yes |