| Item condition | New |
| Manufacture name | BLV2-118H-EVG BL ballast |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC001497 |
| Protection class | I |
| Width | 28 mm |
| Model | Electronic |
| Height | 27 mm |
| Suitable for lamp power | 18 W |
| Length | 274 mm |
| For lamp type T26 | Yes |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 5905339082411 |
Statecznik elektroniczny Kanlux BLV2 służy do stabilizacji prądu świetlówek T8.