| Item condition | New |
| Manufacture name | blind lid 45° branch for AK 350x70mm |
| Brand | Hager |
| ETIM | EC002416 |
| Width | 350 mm |
| Model | Cover one-sided bevelled |
| Function | Junction |
| Height | 70 mm |
| Length | 800 mm |
| Packing level 1 | 4012002243152, 4012002243152 |
| Material | Steel |
| Mounting opening | None |
| Number of mounting openings | 0 |
| With connection opening | No |
| With protrusion/offset | No |