| Item condition | New |
| Manufacture name | P 15W/230/F/E14, matt |
| Brand | Radium |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000014 |
| Model | Frosted |
| Socket | E14 |
| Luminous flux | 110 lm |
| Total length | 57 mm |
| Diameter | 26 mm |
| Lamp voltage | 230 V |
| Lamp power | 15 W |
| Packing level 1 | 4008597185953 |
| Packing level 2 | 4008597485954 |
| Colour | Other |
| Energy efficiency class | G |
| Suitable for baking oven | No |
| Shock-proof | No |
| Suitable for refrigerator | Yes |
| Carbon filament | No |
| Average nominal lifespan | 1000 h |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 15 kWh |
| Lamp designation | Other |
Birnenlampe matt, Sockel E14, Speziallampe z.B. für Nähmaschinen oder Kühlschränke.