| Item condition | New |
| Manufacture name | bell 3-9Vdc |
| Brand | BTicino |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8531 8040 00 |
| ETIM | EC000131 |
| Housing material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 8014496013392 |
| Packing level 2 | 8012199731049 |
| Packing level 3 | 8014496013392 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Wireless | No |
| Colour housing | White |
| Type of current | DC |
| Loudness | 80 dB |
| Nominal voltage | 9 V |
| Built-in battery | No |
| Electricity consumption | 0.4 A |