| Item condition | New |
| Manufacture name | BC-RB-CS-IS3-17HWS-4/52-W-A5 |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | CZ |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC002288 |
| Width | 0.001 mm |
| Height | 0.001 mm |
| Depth | 0.001 mm |
| Lockable | No |
| With socket outlet | No |
| Extension possible | No |
| With transparent cover | No |
| Over voltage protection | No |
| With bell transformer | No |
| Cooker group suitable as power current group | No |
| Suitable for data | No |
| Protection main switch | No |
| Protection incoming RCD | No |
| Protection high integrity | No |
| Protection split load | No |
| Protection dual RCD | No |
| With meter | No |
| Packing level 1 | 4015081946716 |