| Item condition | New |
| Manufacture name | BAASL Sa ETANCHE |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000195 |
| Mounting method | Surface mounting |
| Type of current | AC |
| Lamp type | LED |
| Colour of lamp hood | Red |
| Type of optical signal | Flash light |
| Type of acoustic signal | Pulse tone/continuous tone |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Type of acoustic signal device | Siren |
| Packing level 1 | 3660191614966 |
| Power | 4 W |
| Colour housing | Grey |
| Loudness | 96 dB |
| Electricity consumption | 0.03 A |
| With contact | No |
| Suitable for wall mounting | Yes |
| According to EN 54-23 | No |
| Suitable for ceiling mounting | No |