| Item condition | New |
| Manufacture name | BAAS PR PLANETE - 4 BOUCLES |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002685 |
| Operating voltage | 230 V |
| Electricity consumption | 45 mA |
| Suitable for bus connection | No |
| With power adaptor | No |
| Radio connection | No |
| Emergency power supply integrated | No |
| Interface external | No |
| Integrated dial device | No |
| Number of detector addresses | 128 |
| Packing level 1 | 3660191613914 |
| Mounting method | Surface mounting |
| Width | 207 mm |
| Height | 49 mm |
| Depth | 293 mm |
| Addressable | No |
| Number of outputs for acoustic signal generators | 1 |