| Item condition | New |
| Manufacture name | APACC851065 BLANKING PLUG PG21 |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC000441 |
| Model | Straight |
| Thread length | 11 mm |
| Thread type | PG |
| Material | Plastic |
| Suitable for cable diameter | 16 mm |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Nominal thread size inch/gas pipe thread | 3/8 inch |
| Nominal thread size metric/PG | 16 |
| Packing level 1 | 5411815246432 |
| Colour | Black |
| Shock resistant | No |
| Surface protection | Untreated |
| Explosion-tested version | No |
| With locknut | No |
| Wrench width | 26 mm |