| Item condition | New |
| Manufacture name | Annular trunking LHD20X20 P2 PVC 20x20x2000WHT |
| Brand | KOPOS |
| ETIM | EC000059 |
| Width | 20 mm |
| Halogen free | No |
| Height | 20 mm |
| Surface protection | Untreated |
| Material quality | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Length | 2000 mm |
| Material | Plastic |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 6410014990121 |
| Packing level 2 | 6410014990121 |
| Packing level 3 | 6410014990121 |
| Colour | White |
| RAL-number | 9003 |
| Type of fastening | Self-adhesive |
| Number of permanent partitions | 1 |
| With cable fixing clip | No |
| Transparent | No |
| Cover model | Loose |