| Item condition | New |
| Manufacture name | ANG 600-0 Access power supply |
| Brand | Siedle |
| Categories |
Door Entry Systems
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001089 |
| Mounting method | DIN rail |
| Application | Outdoor station |
| Input voltage | 100 V |
| Output voltage | 48 V |
| Type of current | AC |
| Max. output current | 800 mA |
| Installation technique | Other |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 4015739416059 |
| Width | 107 mm |
| Height | 89 mm |
| Depth | 60 mm |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Integrated door opening circuit | Yes |
| Control function | Yes |
| Service indication | Yes |
| Number of connectable participators | 999 |
| Width in number of modular spacings | 10 |
| Evaluation function | Yes |
| With contact | No |
| Short-circuit-proof | Yes |
| Programming lock | Yes |