| Item condition | New |
| Manufacture name | ALIZE 60 wit |
| Brand | S&P |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8414 9000 00 |
| ETIM | EC011497 |
| Colour | White |
| Shape | Round |
| Built-in depth | 65 mm |
| Capacity | 60 m³/h |
| Material | Plastic |
| With filter | No |
| Drainage valve | Yes |
| Feed valve | No |
| High-inducing | No |
| Self-controlling | Yes |
| Outlet pattern limited | No |
| Ring for building in | Other |
| Front width | 170 mm |
| Front diameter | 170 mm |
| With volume control | No |
| Front length | 40 mm |
| 2-position setting | No |
| Packing level 1 | 3411452346245 |