| Item condition | New |
| Manufacture name | AFDEKGOOT 400 D=1.0 L=2 Zplus |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC002403 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized and coated |
| Material | Steel |
| Type of fastening | Snapped on |
| Cover width | 0 mm |
| Suitable for wire mesh tray | No |
| Suitable for cable ladder | No |
| Suitable for cable tray | Yes |
| Packing level 1 | 3606480782374 |
| RAL-number | 9010 |
| Material thickness | 1 mm |
| Material quality | Other |
| Length | 2000 mm |
| Stainless steel, pickled | No |
| Suitable for circuit integrity | No |