AF146-30-22-13 Contactor image 1
AF146-30-22-13 Contactor image 2
AF146-30-22-13 Contactor thumbnail 1
AF146-30-22-13 Contactor thumbnail 2
AF146-30-22-13 Contactor
This price is valid while stock lasts
EAN: 7320500478349
MPN: 1SFL467001R1322
Item condition New
Manufacture name AF146-30-22-13 Contactor
ETIM EC000066
Rated operation power at AC-3, 400 V 75 kW
Number of normally open contacts as main contact 3
Number of normally closed contacts as main contact 0
Rated operation current Ie at AC-3, 400 V 146 A
Rated control supply voltage at AC 50 Hz 100-250 V
Rated control supply voltage at AC 60 Hz 100-250 V
Rated control supply voltage at DC 100-250 V
Packing details
Packing level 1 7320500478349
Other Technical data
Modular version No
Number of auxiliary contacts as normally open contact 2
Number of auxiliary contacts as normally closed contact 2
Rated operation current Ie at AC-1, 400 V 200 A
Rated operation power NEMA 37.285 kW