| Item condition | New |
| Manufacture name | HC-B 16-ADP-VC-C1 - Adapter plate |
| Brand | Phoenix Contact |
| Categories |
Inline Cable Connectors
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC002309 |
| Width | 3.5 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 114 mm |
| Number of openings | 0 |
| With sealing | Yes |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 |
| Packing level 1 | 4017918178536, 4017918178536 |