ACS580-01-089A-4 PN: 45 kW, IN: 89 A image 1
ACS580-01-089A-4 PN: 45 kW, IN: 89 A
Order only
Price (excl. VAT):
Price by request
This price is valid while stock lasts
EAN: 6438177709022
MPN: 3AXD50001062606
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name ACS580-01-089A-4 PN: 45 kW, IN: 89 A
Brand ABB
Categories Frequency Converters ≤ 1 kV
ETIM EC001857
Packing details
Packing level 1 6438177709022
Description
LV AC general purpose wall-mounted drive, IEC: Pn 45 kW, 89 A, 400 V (ACS580-01-089A-4)