| Item condition | New |
| Manufacture name | ACERO RVS DEURSTATION 12WE |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7326 9098 00 |
| ETIM | EC000355 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Installation technique | Bus system |
| Packing level 1 | 3606485079295 |
| Colour | Other |
| Width | 282 mm |
| Height | 391 mm |
| Depth | 2.5 mm |
| Built-in depth | 0 mm |
| Modular construction | No |
| Built-in height | 0 mm |
| With cover | Yes |
| Built-in width | 0 mm |
| Number of call buttons | 0 |
| With info sign | No |
| Front plate width | 0 mm |
| Front plate height | 0 mm |
| Sound level | 0 dB |
| Vandal proof | Yes |
| With camera | No |
| Opening angle camera | 0 ° |