| Item condition | New |
| Manufacture name | Accessories Filament Bulb |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 8539 2998 00 |
| ETIM | EC000014 |
| Model | Clear |
| Luminous flux | 280 lm |
| Total length | 28 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Lamp voltage | 24 V |
| Lamp power | 1.2 W |
| Packing level 1 | 7320500561997 |
| Nominal current | 50 mA |
| Suitable for baking oven | No |
| Shock-proof | No |
| Suitable for refrigerator | No |
| Carbon filament | No |
| Average nominal lifespan | 10000 h |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 0 kWh |