| Item condition | New |
| Manufacture name | ABN Veldverdeler 800x650x160 4-Rij |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000214 |
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Housing material | Steel |
| Degree of protection (IP) | IP43 |
| Cover model | Closed |
| Packing level 1 | 4015153022799 |
| Colour | White |
| Width | 800 mm |
| Height | 650 mm |
| Depth | 160 mm |
| RAL-number | 9016 |
| With mounting plate | No |
| Built-in depth | 160 mm |
| Number of rows | 12 |
| Built-in height | 0 mm |
| Type of cover | Door |
| Built-in width | 0 mm |
| EMC-version | No |
| Extension possible | Yes |
| Inner depth | 95 mm |
| DIN-rail | Yes |
| Width in number of modular spacings | 12 |
| Type of closure | Other |
| Transparent cover/door | No |
| With lock | No |