| Item condition | New |
| Manufacture name | ABN Cable entry 5 x M20 + 12xM16 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000211 |
| Material | Plastic |
| Packing level 1 | 4015153083752 |
| Width | 220 mm |
| Model | Other |
| Height | 115 mm |
| Depth | 5 mm |
| Surface protection | Untreated |
| Pre-stamping | Yes |
| Type | Straight |
| Thread type | Metric |
| Number of connector holes | 17 |
| Suitable for nominal thread metric/PG | 16.5-20.5 |