| Item condition | New |
| Manufacture name | ABN Cable entry 1 x 14-54 mm |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000211 |
| Material | Plastic |
| Packing level 1 | 4015153104938 |
| Width | 220 mm |
| Model | Membrane |
| Height | 115 mm |
| Depth | 5 mm |
| Surface protection | Untreated |
| Pre-stamping | No |
| Type | Straight |
| Thread type | None |
| Number of connector holes | 1 |