| Item condition | New |
| Manufacture name | ABN Horizontaal support rail Breedte 1 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC002620 |
| Model | Mounting bar |
| Suitable for enclosure building width | 500 mm |
| Suitable for enclosure building depth | 0 mm |
| Suitable for enclosure building height | 0 mm |
| Packing level 1 | 4015153599741 |
| Colour | Other |
| Width | 313 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 25 mm |
| RAL-number | 0 |
| Max. load capacity | 0 kg |
| Material | Metal |