| Item condition | New |
| Manufacture name | ABN Deur Breedte 2 Hoogte 12 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000747 |
| Width | 550 mm |
| Height | 1980 mm |
| Depth | 16 mm |
| Material | Steel |
| Degree of protection (IP) | IP43 |
| Packing level 1 | 4015153003873 |
| Colour | White |
| Model | Other |
| EMC-version | No |
| Surface finishing | Lacquered |
| Version as glazed door | No |
| Version as door for disconnecting switch interlocking | No |