| Item condition | New |
| Manufacture name | AANS.ST.WGX-ASU170X65 R1013/70 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001939 |
| Width | 300 mm |
| Model | Base unit |
| Halogen free | Yes |
| Depth | 65 mm |
| RAL-number | 1013 |
| Surface protection | Coated |
| Width branch | 170 mm |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Mounting method cover | Inner lying |
| Number of covers | 0 |
| Mounting perforation in bottom | Yes |
| With cable fixing clip | No |
| With duct connector | No |
| Cover width 1 | 80 mm |
| Cover width 2 | 0 mm |
| Cover width 3 | 0 mm |
| With protective foil | No |
| Symmetric | Yes |
| Packing level 1 | 7315880080527 |