| Item condition | New |
| Manufacture name | 64686 DYR 650W 240V GY9.5 12X1 DIMPLE OSRAM |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Studio, projection, photo lamps
GY9.5 Light Bulbs |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 2192 00 |
| ETIM | EC001057 |
| Socket | GY9.5 |
| Luminous flux | 16500 lm |
| Total length | 64 mm |
| Diameter | 21 mm |
| Lamp voltage | 240 V |
| Colour temperature | 3200 K |
| Lamp power | 650 W |
| Packing level 1 | 4052899158283 |
| Packing level 2 | 4052899158290 |
| Light centre height | 43000 mm |
| ANSI | Other |
| Luminous intensity | 0 cd |
| Burning position | Any |
| Length of arc | 0 mm |
| Filament shape | None |
| Filament length | 0 mm |
| Technology | Halogen |
| Reflector diameter | 18 mm |
| Cool beam | No |