| Item condition | New |
| Manufacture name | Halogen Lamp Osram 64542 R50CLA 30W 230V E14 12X3X1 |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000266 |
| Beam angle | 30 ° |
| Total length | 87 mm |
| Diameter | 50 mm |
| Lamp voltage | 230 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 28 W |
| Packing level 1 | 4008321212115 |