| Item condition | New |
| Manufacture name | 64328 HLX -Z 65-15 PK30D 100X1 OSRAM |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Studio, projection, photo lamps
Light Bulbs |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 2198 00 |
| ETIM | EC001057 |
| Luminous flux | 1450 lm |
| Total length | 48 mm |
| Diameter | 13.5 mm |
| Lamp voltage | 9.8 V |
| Colour temperature | 3050 K |
| Lamp power | 65 W |
| Packing level 1 | 4008321345615 |
| Packing level 2 | 4008321345622 |
| Burning position | S90 |
| Filament length | 3.2 mm |
| Technology | Halogen |
| Cool beam | No |