| Item condition | New |
| Manufacture name | 3611GB2-R S Cover Surface mounting |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC002655 |
| Model | Suitable for snap-in connector (brand specific) |
| Shape | Rectangular |
| Type of fastening | Click |
| Degree of protection (IP) | IP3X |
| Packing level 1 | 8712507493224 |
| Colour | Red |
| Width | 73 mm |
| Depth | 60 mm |
| Number of socket outlets | 0 |
| Diameter | 0 mm |
| Length | 125 mm |
| With connection cable | No |
| Number of 3-pole connectors | 2 |
| Number of 4-pole connectors | 0 |
| Number of 5-pole connectors | 0 |