| Item condition | New |
| Manufacture name | Recessed Luminaire Reul 2×DTL MR16/GU10 33662 White |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 100 mm |
| Colour housing | White |
| Length | 190 mm |
| Height/depth | 55 mm |
| Nominal voltage | 12-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Packing level 1 | 5905339336620 |
| Suitable for lamp power | 0-10 W |
| Suitable for built-in mounting | Yes |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | 5-25 °C |
| Suitable for ceiling mounting | Yes |
Kanlux REUL is a family of decorative rings with one or two points of light They come in versatile white or contrasting black and white colours. The rings enable the adjustment of the light output in 2 directions. The geometric shape can easily fit into any interior, both home and HoReCa.