| Item condition | New |
| Manufacture name | 33082-05905339330826 |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | GU10 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 35 mm |
| Lamp shape | Reflector |
| Length | 46 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Type of cover | Frosted |
| Colour temperature | 6500 K |
| Lamp power | 2.2 W |
| Luminous flux | 200 lm |
| Lamp designation | Other |
| Packing level 1 | 5905339330826 |
| Colour housing | White |
| Voltage type | AC |
| Energy efficiency class | A++ |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Daylight white >5300 K |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Nominal current | 20 mA |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 2 kWh |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Min. number of switching cycles | 15000 |
| Power factor | 0.4 |
LED light sources Kanlux REMI LED are designed for small-size luminaires. Their illumination angle is 100º. The bulb is distinguished by its small size so it will be will be useful for neat, small lamps.