| Item condition | New |
| Manufacture name | 30W 12V LED Driver |
| Brand | Ansell Lighting |
| ETIM | EC002710 |
| Width | 52 mm |
| Height | 24 mm |
| Length | 166 mm |
| Output voltage | 12 V |
| Output power | 30 W |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Suitable for constant current | No |
| Suitable for constant voltage | Yes |
| No dim function | Yes |
| Packing level 1 | 5056144204489, 5056144204489 |
| Protection class | II |
| Suitable for outdoor use | No |