| Item condition | New |
| Manufacture name | 3.6V 1800mAh Ni-Cd Replacement Battery |
| Brand | Ansell Lighting |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000357 |
| Nominal voltage | 3.6 V |
| Model | Nickel cadmium |
| Capacity | 1800 mAh |
| Packing level 1 | 5056144211753, 5056144211753 |