| Item condition | New |
| Manufacture name | 2SPA-23M32PB zwart Wartel deelbaar |
| Brand | FRÄNKISCHE |
| Categories |
Cable Hoses
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3917 4000 00 |
| Material | Polyamide (PA) |
| Nominal diameter | 70 mm |
| Nominal size in inch | Other |
| Degree of protection (IP) | IP66/IP67/IP68/IP69 |
| Packing level 1 | 4049504211778 |
| Colour | Black |
| Model | Straight |
| Type of connection | Thread |
| Thread length | 15 mm |
| Total length | 90 mm |
| Construction type | External thread |
| Operating temperature | -50-120 °C |
| Revolving thread | No |
| Thread type | Metric |
| Lowest inner diameter hose | 23.9 mm |
| Total height | 50.5 mm |
| Approved in combination with protective conduit UR | No |
| Approved in combination with protective conduit CSA | No |
| Approved in combination with protective conduit Lloyd's Register | No |
| Max. outer diameter hose | 79.8 mm |
| Thread material | Polyamide (PA) |
| Transparent | No |
| Thread connection size | M32 x 1.5 |
| Approved in combination with protective conduit according to DIN EN 61386-23 | No |
| Thread per inch | 16.93 |
| Material sealing | No sealing |
| Approved in combination with protective conduit VdTÜV/GGVSEB | No |