| Item condition | New |
| Manufacture name | LED Tube T8 36W 3500K 3100lm 525mm |
| Brand | SPL Lighting |
| Categories |
Fluorescent Tubes T8
Light Bulbs |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000108 |
| Energy Class | G |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 1006732 |
| Socket | 2G13 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Colour of light | 835 |
| Colour temperature | 3500 K |
| Lamp power | 36 W |
| Lamp designation | T8 |
| Packing level 1 | 8718739054622 |
| Packing level 2 | 8718739054626 |