2FER7510P-D PP TWFER 2X0.75 DIN GRAY 2X18 image 1
2FER7510P-D PP TWFER 2X0.75 DIN GRAY 2X18 image 2
2FER7510P-D PP TWFER 2X0.75 DIN GRAY 2X18 thumbnail 1
2FER7510P-D PP TWFER 2X0.75 DIN GRAY 2X18 thumbnail 2
2FER7510P-D PP TWFER 2X0.75 DIN GRAY 2X18
Order only Minimal order quantity: 500
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 5415022482249
MPN: 7TCA301140R0361
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name 2FER7510P-D PP TWFER 2X0.75 DIN GRAY 2X18
Brand ABB
Categories Cable Crimps
Country of origin* DE
ETIM EC000005
Packing details
Packing level 1 5415022482249
Description
Polypropylene Twin Ferrule, DIN Gray, 2x0.75mm², 2x18 AWG, Total Length 16mm/0.63 Inch, Pin Length 10mm/0.39 Inch, Pin Diameter 1.7mm/0.07 Inch, Base Diameter 5.5mm/0.22 Inch, Tin-Plated, Copper