| Item condition | New |
| Manufacture name | MPCBCN3 25S60 Controlwiringset 3 connections |
| Brand | ABB |
| Country of origin* | BE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000268 |
| Max. cross section incoming cable | 40 mm² |
| Max. cross section connection cable | 30 mm² |
| Mounting alongside enclosure | No |
| Mounting over enclosure | No |
| Mounting under enclosure | Yes |
| Packing level 1 | 5411815256073 |
| Width | 250 mm |
| Height | 108 mm |
| Depth | 300 mm |
| Connection type | Clamp |