| Item condition | New |
| Manufacture name | 25 METERS LONG TEST LEAD, GREEN TL-8000-25M |
| Brand | Fluke |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8543 9000 00 |
| ETIM | EC001195 |
| Type of accessory/spare part | Measuring cable |
| Current carrying capacity | 6 A |
| Measuring circuit category | CAT IV |
| Max. working voltage | 600 V |
| Packing level 1 | 0095969982566 |
| Set version | Yes |
| Plug in technique | 4 mm safety plug |
| Material insulating material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| With case/bag | No |
| Accessory | Yes |
| Spare part | Yes |