| Item condition | New |
| Manufacture name | 1794 R-84 Zentralscheibe Temperatur, rund |
| Brand | Busch-Jaeger |
| Categories |
Switches
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9032 9000 00 |
| Width | 63 mm |
| Model | Turn button |
| Halogen free | No |
| Height | 21 mm |
| Depth | 63 mm |
| Utilization | Thermostat |
| Imprint/indication | Various symbols |
| With label area | No |
| With exchangeable lens/symbol | No |
| Suitable for touch sensor connector for bus system | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Packing level 1 | 4011395323151 |
| Packing level 2 | 4011395323151 |
| Packing level 3 | 4011395323151 |
| Packing level 4 | 4011395323151 |
1794 R-84, Zentralscheibe Temperatur, rund, für Raumtemperaturregler 1094 U-101, 1097 U-101, 1099 UHK--101