| Item condition | New |
| Manufacture name | FTC00001306D 1306D Professional Test Leads Kit, 1 meter, 2 mm, Silicon, CAT IV |
| Brand | Beha-Amprobe |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9030 9000 00 |
| ETIM | EC001195 |
| Type of accessory/spare part | Measuring cable |
| Current carrying capacity | 20 A |
| Measuring circuit category | CAT IV |
| Max. working voltage | 1000 V |
| Packing level 1 | 0095969464482 |
| Set version | Yes |
| Plug in technique | 2 mm safety plug |
| Material insulating material | Silicone |
| With case/bag | No |
| Accessory | Yes |
| Spare part | Yes |