| Item condition | New |
| Manufacture name | 12240001-092 PP 400/ORANJE BRANDMELDKNOP VOLVO |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 9405 9200 00 |
| ETIM | EC000479 |
| Width | 163 mm |
| Model | Insert sheet/plate |
| Material thickness | 2 mm |
| Double-sided | No |
| Meaning pictogram | Escape route |
| Length | 322 mm |
| Direction | Straight/upwards |
| Recognition distance | 32 m |
| Packing level 1 | 8713812769868 |