| Item condition | New |
| Manufacture name | 05905339331533-05905339331533 |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E14 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 50 mm |
| Lamp shape | Mushroom |
| Length | 85 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 2-6 W |
| Luminous flux | 520 lm |
| Lamp designation | Other |
| Packing level 1 | 5905339331533 |
| Colour housing | White |
| Voltage type | AC |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| Average nominal lifespan | 15000 h |
| Nominal current | 56 mA |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 6 kWh |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Min. number of switching cycles | 20000 |